Československý autoslalom
Absolutní pořadí Trenčín | 1. Tichý (Caterham), 2. Bálogh (Peugeot 106), 3. Pakši (Honda Civic) | Další závod 26.10. v Hodoníně | Registrace od 1.10.

Lotus Exige nabídne zážitek z okruhových závodů

Nabídka od Fifty-Fifty

V letošním roce je pro zájemce opět možnost svezení v okruhovém speciálu v rámci amatérských vytrvalostních závodů. Konkrétně jde o sérii „Makpak endurance“. Výhodou tohoto způsobu účasti na závodech jsou minimální nároky na organizaci, neboť tým se o vše postará a náklady, které jsou v tomto sportu extrémní se rozloží na úroveň, která umožňuje start i pro jezdce, kteří nemají sponzory.

Každého určitě zajímá, s čím může závodit. Jde o Lotus Exige GT3. Závodní vůz s nízkou hmotností a motorem uprostřed. Snadno ovladatelný i pro začínající jezdce. Tým bude tento vůz postupně dále zdokonalovat podle schopností týmových jezdců.

Tým Fifty-Fifty navazuje na předchozí starty s Hondou Civic a Hondou Integra. Týmový závod byl vždy plný adrenalinu a týmové spolupráce. Pokaždé se v týmu objevil nějaký nováček, který se učil od zkušenějších kolegů. Tentokrát přichází tým s novinkou. Pro snadnější a bezpečnější ujetí prvních závodních kilometrů má připravený model tratí i vozu včetně simulace jeho dynamických vlastností na simulátoru. Každý si tak může vyzkoušet jízdu nejdříve v bezpečí virtuální reality.

Neumíte si představit, co vás čeká? Dokud to nezažijete, tak nepochopíte. Přesto zmíníme pár detailů. Vytrvalostní závod je týmový. Piloti se střídají po 30 – 45 minutách. Tankování vozu probíhá každých cca 90 minut. Výměna pneu dle aktuálního opotřebení. Veškeré vybavení je možno zapůjčit, nebo použít své vlastní. Nejbližší závod se pojede 20.6.2019 nedaleko Bratislavy. Jde o 12ti hodinovku. Cena za jeden 30ti minutový úsek je 12.000 Kč (450 EUR). Další závody budou 5.9.2019 v Mostě a 20.10.2019 v Brně.

Ve fotogalerii se můžete podívat na závody na Slovakiaringu, nezapomenutelnou čtyřiadvacetihodinovku, nebo každoročně mlhavé Brno (2013 a 2014).

Kontakt:
Viktor Mechl
exige(a)email.cz
http://ff-rally.cz

MOTOKRY HODONN